Koszyk Moje konto Rejestracja
ubranka dla psów
akcesoria dla psów
legowiska dla psów
ubranka dla psów

materiały z których szyjemy ubranka dla psów

Tkaniny na ubranka dla psów produkowane przez przemysł włókieniczy, zwłaszcza tkaniny z nowych surowców i o nowym wykończeniu, często nie mają określonych nazw handlowych. Oznacza się je za pomocą odpowiednich symboli, opartych na omówionym systemie klasyfikacyjnym. W wielu przypadkach produkowane na nasze potrzeby tkaniny są zbliżone do typów tkanin produkowanych od dawna z surowców tradycyjnych (z bawełny, wełny, satyny i żorżety). Nazwy tych tkanin zapożyczone często z języka francuskiego (nazwy tkanin jedwabnych) i z języka angielskiego (nazwy tkanin wełnianych) pochodzą nieraz od nazw miejscowości, w której po raz pierwszy wyprodukowano dany rodzaj tkaniny. Niektóre nazwy pochodzą też od nazwy splotu, którym tkanina została wykonana, sposobu wykończenia tkaniny (np. gofra) itp. Nowym rodzajom tkanin produkowanych obecnie nadaje się często nazwy handlowe dowolne. Poniżej zostaną omówione podstawowe typy tkanin wyrabianych dawniej z włókien tradycyjnych, a które obecnie są produkowane również z włókien sztucznych i syntetycznych oraz z mieszanek tych włókien z włóknami naturalnymi. Próbki tkanin są wybrane przykładowo. W rzeczywistości poszczególne typy tkanin wyrabia się w wielu różnych odmianach.

Tkaniny na ubranka bawełniane i bawełnopodobne


Tkaniny w tej grupie są wyrabiane w niewielkim zakresie z czystej bawełny, w większości są to tkaniny z mieszanek bawełny z włóknami bawełnopodobnymi, np. z dodatkiem włókien wiskozowych zwykłych i modyfikowanych typu polinozik lub włókien syntetycznych. Są to tkaniny cieńsze lub grubsze, o powierzchni gładkiej albo drapane, tkaniny runowe itp.

Dzianiny na ubranka


Dzianiny produkowane na nasze potrzeby dzieli się w zależności od surowca, z którego są wykonane, na:
  • bawełniane i bawełnopodobne,
  • wełniane i wełnopodobne,
  • z jedwabi teksturowanych,
  • z jedwabiu sztucznego i syntetycznego.

Z poszczególnych rodzajów maszyn dziewiarskich i w zależności od zastosowanych nitek i splotu otrzymuje się dzianiny:

  • gładkie,
  • paskowe,
  • wzorzyste splotowe,
  • żakardowe,
  • ażurowe,
  • pętelkowe itp.

Istnieje możliwość uzyskania różnorodnych efektów na wyrobach dziewiarskich, a jednocześnie bardzo zróżnicowanych właściwości użytkowych tych wyrobów.

Właściwości estetyczne tkanin z których produkujemy ubranka dla psów

Właściwości estetyczne ubranek dla psów produkowanych taknin, które dostrzega się na pierwszy rzut oka, to: faktura powierzchni, kolorystyka i kompozycja wzoru. Właściwości ocenia się subiektywnie i zwykle w zależności od aktualnej mody. Natomiast obiektywna ocena właściwości estetycznych tkaniny następuje dopiero w użytkowaniu odzieży z niej wykonanej. Ocenia się trwałość wyglądu tkaniny w stosunku do tkaniny nowej oraz trwałość kształtu odzieży. Jeżeli bowiem okaże się, że szybko płowieje, że kurczy się po praniu, wówczas właściwości estetyczne tkaniny z której zostało uszyte ubranko należy uważać za niezadowalające.