Koszyk Moje konto Rejestracja
ubranka dla psów
akcesoria dla psów
legowiska dla psów
ubranka dla psów

jak zabezpieczyć psa przed mrozem

Jeżeli zamierzasz wyruszyć na spacer z psem do parku podczas siarczystego mrozu, musisz zwrócić szczególną uwagę na zachowanie się Twojego psa. Pierwszą oznaką wychłodzenia organizmu są dreszcze. Wprawdzie właśnie poprzez dreszcze pies wytwarza ciepło w swoim organizmie, jednak zbyt długie przebywanie na mrozie może skończyć się dla psa tragicznie (szczególnie dotyczy to ras miniaturowych do których można zaliczyć ratlerki, yorki czy chihuahua). Bardzo często zauważyć można przypadki hipotermii u psów, szczególnie wtedy, gdy nasz pies spaceruje bardzo długo z nami na mrozie. Podczas niskich temperatur nie wolno dopuścić do wyziębienia psa, bowiem jeżeli już raz nasz pies już był w stanie hipotermii jego organizm jest bardziej narażony ja jej powrót. Po takim ataku prawie zawsze nasz pupil będzie potrzebował stałej opieki z naszej strony (ubranka dla psów) aby utrzymać właściwą ciepłotę ciała.

Jeżeli nasz pies jest w wieku starszym, należy pamiętać, ze jego organizm znacznie szybciej marznie na mrozie – dla tych psów powinnyśmy stosować cieplejsze ubranka (kombinezony zimowe).

Podczas spaceru zwróć szczególną uwagę na swojego pupila, a szczególnie na to aby nie jadł śniegu ponieważ bardzo wychładza organizm psa. Tuż przed wyjściem z pupilem na spacer należy podać mu wodę do pica aby jego system termoregulacyjny procował odpowiednio. Wówczas Twój pies nie pokusi się o lizanie bądź jedzenie śniegu.

W okresie zimowym należy zwiększyć kaloryczność karmy podawanej naszemu psu. Utarło się przekonanie że na każdy pięcio-stopniowy spadek temperatury należy zwiększyć dawkę karmu o 7-8 %. Dzięki temu organizm psa zwiększa swój metabolizm.

Bardzo ważne jest również dbanie o to aby Twój pies za bardzo nie przegrzewał się w domu przed wyjściem na spacer. Zbyt duże różnice temperatur (w domu i na dworze) mogą być przyczyną zbyt szybkiego wyziębienia organizmu psa (hipotermii). Jeżeli legowisko Twojego psa w okresie zimy znajduje się w pobliżu kaloryfera, należy zmienić jego lokalizację i umieścić je w chłodniejszym miejscu. Dzięki temu posunięciu zapobiegniemy opisanemu powyżej zjawisku. Trzy minuty przed wyjściem z naszym pupilem na dwór należy ubrać go w ubranko które zapewni mu ciepło.

ubranka dla psów