Współpracuj z nami

Biżuteria dla psów

Już od najdawniejszych czasów, ludzie z najwyższych warstw społecznych wręcz obwieszali się drogocennymi kamieniami, co miało być dowodem ich wysokiej pozycji społecznej. Człowiek posiadający dużo biżuterii był uważany za kogoś bogatego i potężnego, można powiedzieć, że był to wyznacznik statusu w ówczesnym społeczeństwie. Poza tym była to świetna lokata kapitału, stosunkowo łatwa do ukrycia w niespokojnych czasach wojny. Nie było też zagrożenia, ze w wyniku szalejącej inflacji, biżuteria straci na wartości. 

Przenieśmy się jednak w czasy współczesne. Obecnie kryształki, także będące przecież biżuterią, mogą nosić nawet psy. Jednak srebro, czy inne kamienie szlachetne, nadal przedstawiają wielką wartość pieniężną. Oczywiście są to kruszce stosunkowo łatwiej dostępne, niż było to jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Jednak mimo upływu lat, funkcja biżuterii, nadal nie uległa znaczącej zmianie. Jest to wciąż wyznacznik pozycji społecznej, tylko najwyższe warstwy mogą pozwolić sobie na obnoszenie się ze swoja drogą biżuterią. Poza tym nadal jest to znakomita inwestycja. Ceny kruszców są stosunkowo stabilne, w związku z czym ryzyko straty zainwestowanych pieniędzy jest nikłe. Z drugiej strony, wyroby mistrzów jubilerskich to nie zwyczajne koraliki, czy po prostu kawałek drogocennego kruszcu. Jest to swoiste dzieło sztuki, co zdecydowanie podnosi wartość wyrobu jubilerskiego. Z tego powodu należy przypuszczać, że ludzie nie prędko zrezygnują z ozdabiania ciała biżuterią. Biżuteria dla psa

Jednak często ze względu na wielki kunszt z jakim dane dzieło jubilerskie zostało wykonane, oraz z powodu wielkiej wartości wykonananych do jego produkcji materiałów, dany naszyjnik staje się najważniejszym elementem stroju. Koszt takich jubilerskich cacek może oscylować nawet w granicach kilku milionów dolarów. Jest to niewątpliwie kwota niebagatelna. Ludzie jednak chcą inwestować swoje pieniądze w tak zdawałoby się przemijające drobiazgi, jakimi są klejnoty i inne rodzaje biżuterii. Istnieje powiedzenie „diamenty są wieczne". Jest w tym dużo prawdy, gdyż od początków dziejów świata biżuteria nigdy nie traciła na wartości, zawsze była wyznacznikiem stylu, potęgi i bogactwa. Poza tym jest świetną lokatą kapitału. Obecnie, najbardziej kunsztowne wyroby dawnych mistrzów jubilerskich są właściwie bezcenne. Nie ma w tym oczywiście niczego dziwnego, z powodu wielkiej wartości materiałów wykorzystanych do ich produkcji. W tym przypadku są to jednak tylko półfabrykaty. Prawdziwą cenę określa wartość historyczna i artystyczna jubilerskiego dzieła sztuki, jakim niewątpliwie może być biżuteria. 

Biżuteria dla psów

Obecnie moąna zauważyć trend idący z zachodu na przyozadbianie psów biżuterią. Wprawdzie nie jest to drogocenna biżuteria jaką noszą właściciele psów, jednak ich wzory oraz zdobienia do złudzenia przypominają oryginalną biżuterię. Producenci psiej biżuterii prześcigają się we wzorach jednak najwięcej na rynku jest biżuterii z kryształkami. Szeroką gamę produktów oferuje Państwu firma York Design. W sprzedaży mamy wisiorki do obroży w róznych kształtach, spinki do włosów no i oczywiście przepiękne i bardzo exkluzywne obroże dla psów.
Torba dla psa stalowa
Pani Gertruda Czechowicz jest właścicielką oraz projektantką marki York Design. Znana ze swojej kreatywności postan
Promocja: 150.00 zł
Czarno-zielona muszka dla psa z białym akcentem
Okres wiosenny to czas, kiedy świat budzi się do życia, to samo tyczy się naszej garderoby, ponieważ ciepłe kożuc
Cena od: 25.00 zł
Dresik popielato-amarantowy
Jesienne poranki oraz wieczory zawsze witają nas chłodnym powietrzem, które z dnia na dzień nasila się przypo
Cena od: 60.00 zł
Czarny koc dla psa do samochodu
Rynek zoologiczny w Polsce rozwija się bardzo prężnie, stąd też jak grzyby po deszczu powstają coraz to lepsze i
Cena od: 60.00 zł
Legowiska